NB! Prisene er et gjennomsnitt av alle timesprisene i oppgitte måned. Månedlig spotpris kan variere fra kunde til kunde basert på hvor mange kilowatt man har forbrukt til de forskjellige timene av døgnet.

Nord-Norge - Tromsø (NO4)
Måned/År2021202020192018
Januar37,6823,2650,130
Februar42,5213,9144,1336,14
Mars10,0239,9843
April5,3839,738,09
Mai9,7637,7234,1
Juni3,3825,3842,82
Juli2,9333,1248,18
August6,0336,0948,25
September7,4233,0546,34
Oktober10,4036,6241,74
November7,0441,445,04
Desember14,0635,7149,64
Sørøst-Norge - Oslo (NO1)
Måned/År2021202020192018
Januar62,5630,5168,2439,12
Februar68,1315,7956,4446,3
Mars11,2651,0753,15
April6,6649,7346,75
Mai9,9448,2439,46
Juni1,9536,6552,86
Juli1,8842,2362,34
August4,8643,2561,85
September12,6337,0855,94
Oktober17,9446,4249,51
November6,2653,4557,77
Desember26,7647,763,5

 

Sørvest-Norge - Kristiansand (NO2)
Måned/År2021202020192018
Januar62,3930,5167,9438,93
Februar60,9915,6456,3546,21
Mars11,2251,0550,2
April6,6649,7846,43
Mai9,9048,2439,46
Juni1,9536,8252,86
Juli1,8842,2361,17
August5,1343,2560,92
September12,7537,355,93
Oktober17,9446,3749,5
November6,2453,3857,76
Desember26,7747,5663,47

 

Midt-Norge - Trondheim (NO3)
Måned/År2021202020192018
Januar56,8629,1264,1238,97
Februar55,1017,4355,1747,54
Mars12,5349,9753,8
April6,6049,747,12
Mai1247,2640,65
Juni4,2231,6653,57
Juli3,4041,5762,02
August8,4945,6261,8
September13,3841,3858,77
Oktober16,3646,2550,88
November6,2452,2256,97
Desember18,8844,6962,7

 

Vest-Norge - Bergen (NO5)
Måned/År2021202020192018
Januar62,4830,5067,8938,96
Februar68,0115,7956,3846,23
Mars11,2651,0750,78
April6,6649,7846,79
Mai9,9447,2439,43
Juni1,9536,6552,78
Juli1,8842,2361,13
August4,5243,2560,89
September12,7537,0855,79
Oktober17,2246,4247,1
November5,5953,5756,77
Desember26,147,7263,32